BURADASINIZ : Anasayfa / IGOR SIKORSKY KİEV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

IGOR SIKORSKY KİEV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  37, Prosp.Peremohy,Kiev, Ukrania,03056

  Telefon :
  +380 44204 9494

  Kuruluş :
  1898

  Rektör :
  Zgrovsky Mihaylo Zaharovich

  Lisans harcı ve ücretleri :

IGOR SIKORSKY KİEV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtım

Igor Sikorsky adını taşıyan Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI) 1898 yılında kurulmuştur. KPI, QS, Webometrics gibi uluslararası sıralamalara göre dünyanın en iyi üniversitelerinin ilk % 4’lük dilimi içerisinde yer alan üniversitelerden biridir. Üniversite, 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 701. sırada yer alırken Times Higher Education sıralamasında da yer almaktadır. Avrupa’nın ve Ukrayna’nın en büyük eğitim kurumlarından biri olan KPI’nın, yurtiçi ve yurtdışından gelen yabancı öğrenciler ile birlikte toplam 25.000 öğrencisi bulunmaktadır.

Üniversite içerisinde 16 fakülte, 11 eğitim ve bilim enstitüsü 500’den fazla profesörü ve 1300’den fazla doçenti bulunmaktadır. Üniversite daha çok mühendislik alanında eğitim vermektedir. Yazılım mühendisliği, uçak mühendisliği, makine mühendisliği, inşaat mühendisliği gibi bölümler mevcuttur. Kampüs içerisindeki sınıflar, laboratuvarlar, modern sistemde donatılmış kültür ve sanat merkezi, modern spor kompleksi, klinik, dinyeper, bilimsel ve teknik kütüphane bulunmaktadır.

Her sene Ukrayna “ Pusula” ve “ TOP-200 Ukrayna” yüksek eğitim kurumlarının sıralamasında en üst sıralarda bulunmaktadır. Bilimsel gelişimlerin öncüsü olan Igor Sikorsky Üniversitesi, bilimsel ve teknoloji alanında her yıl Ukrayna devlet ödülüne layık olmaktadır. Aynı zamanda bilimsel araştırma sonuçlarının ticarileştirilmesindeki organizasyonu ve üniversitenin teknik gelişimlerinde önemli rol alan Bilimsel Park, üniversite tarafından yönetilmektedir. Igor Sikorsky Üniversitesi, NATO, UNİDO, WIPO, EDNES gibi birçok ülkedeki teknik kuruluşlarda yer almaktadır.

Üniversite öğrencilerinin istekleri üzerine boş zamanlarını organize eden ve kamu çıkarlarını koruyan geniş bir kuruluş ağına sahiptir. Bu kuruluş ağında KPI Öğrenci Konseyi, Kampüs Öğrenci Konseyi, Öğrenci Birliği gibi kurumlar bulunmaktadır. KPI, Avrupa eğitim ağı olan Ulusal Bilimler Akademisi URAN’ın (Yüksek Öğretim kurumları ve Enstitüleri Devlet Bilgi Ağı’nın) temel kuruluşudur. Üniversitenin temel amacı, sürdürülebilir kalkınma kavramına dayalı bir geleneğin ve toplumun yaratılmasına yardımcı olmaktır.

Üniversite içerisinde atık toplama, hayır işi fuarları, orduya yardım etme, ekolojik çalışmalar gibi sosyal sorumluluk taşıyan fuarlar ve projelere imza atılmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler ders dışı zamanlarını verimli kullanmaları için bilimsel, mühendislik ve sosyal alanlarda oryantasyon öğrenci gruplarına sahiptirler. Gruplarda öğrenciler yeni bilgi, beceri ve eğlenme fırsatına sahip olmaktadırlar.

Sosyal Yaşam

 Ukrayna’nın başkenti olan Kiev ülkenin en kalabalık ve modern şehridir. Kiev, Ukrayna’nın kuzeyinde yer alan Dinyeper kıyısında bulunmaktadır. Yemyeşil doğası ile insanları büyüleyen bir atmosfere sahip olan bölge, Ukrayna’nın en gözde yeridir. Aynı zamanda şehir Ukrayna için ticaret ve kültür merkezi olarak da bilinmektedir. Geçmiş yıllarda Rusya’ya başkentlik yapmış olan şehirde Slav kültürü oldukça hakimdir. Şehirde yer alan Pinogovo Açık Hava Müzesi, Avrupa’nın en büyük açık hava müzeleri arasında yer alan müze içerisinde 100-150 yıllık yöresel evler ve yöresel köyler sergilenmektedir. Geçmişten gelen kültürel etkinin yanı sıra parkları, müzeleri, yemyeşil doğası, mimari eserleri ile dikkat çekmektedir. Savaş Müzesi, Aziz Sofya Katedrali, Ulusal Opera evi, Andrevski Spusk gibi yerlere muhakkak gidilmelidir. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mağaralar Manastırı ve Aziz Sofya Katedrali bu şehirde yer almaktadır. Ülke sadece tarihi mirası ile değil festivalleri ve konserleri ile de meşhurdur. Şaka Festivali, Kiev Müzik Festivali, Kiev Ostrav Elektronik Müzik Festivali, Kiev Gogol Festivali, Koktebel Uluslararası Caz Festivali bu festivallerden bazılarıdır.

Kiev’in tarihi ve doğal güzelliklerin yanında gece hayatı da oldukça canlı ve hareketli geçmektedir. Şehirde karasal iklim hakimdir, yazları sıcak ve nemli, kışları ise soğuk geçmektedir.

Konaklama

Kampüs içerisinde 13.000’den fazla öğrencinin yaşadığı 20 öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurt odaları 3-4 kişiliktir. Yurt ücretleri aylık olarak verilmekte ve aylık 100-150 $ arasında değişmektedir.

Ulaşım

Türkiye’den Kiev’e hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Hava yolu yolculuk yaklaşık 3-3.30 saat sürmektedir. Şehir içi ulaşımda ise metro, troleybüs, uber, otobüs, taksi, tramvay, dolmuş gibi ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Uluslararası İlişkiler
Endüstri Mühendisliği Matematik
Bilgisayar Mühendisliği Uçak Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği Makine Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER