BURADASINIZ : Anasayfa / BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Azeybaycan/ Bakü

  Telefon :
  02122125705

  Kuruluş :
  1919

  Rektör :
  -

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtım

Bakü Devlet Üniversitesi, eğitim kurumlarının lideri olarak bilinir, zengin bir tarihe sahiptir. Azerbaycan Cumhuriyeti'nin en ünlü bilim ve eğitim merkezlerinden biri olarak bilinir. Üniversite düşünce ve ulusal düşüncenin merkezi olmuştur. Azerbaycan'ın ünlü politikacılarından Haydar Aliyev ve binlerce ünlü bilim adamı, aydın ve seçkin diplomat bu üniversiteden mezun olmuştur. Üniversite Azerice, Rusça ve İngilizce olmak üzere üç dilde eğitim imkânı sunmaktadır. Bugün, Bakü Devlet Üniversitesi, 55 lisans ve 153 yüksek lisans derecesi ile 16 öğrenci sunmaktadır. Son zamanlarda, üniversite, yer kabuğu ve zemin yapısı, toprak kadastrosu, almanca, almanca edebiyatı vb. gibi yeni uzmanlık alanlarında profesyonelleri hazırlamaktadır. Üniversitenin ana hedefi, demokratik değerlere dayanan profesyonelleri özgür ve yaratıcı düşünerek yetiştirmektir. Ana uzmanlıkların öğretilmesine özen gösteren bir çift, Üniversite yabancı dil öğretimi konusunda çok çalışmaktadır.

Sosyal Yaşam

Azerbaycan Bakü’ye gittiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey Azeri bayrağı ve Türk bayrağının yan yana olmasıdır. Türkler ile olan dostlukları da gözler önüne serilmektedir. Azericenin Türkçeye olan yakınlığı ve benzerliği dolayısıyla tabelaları okurken anlamakta güçlük çekmiyorsunuz. Genel olarak Azerice, Rusça ve Türkçe konuşulmaktadır. Yurt ve konaklama ücretleri ortalama 130 $- 250$ arasındadır. Halk için yapılan parklar, yeşillik alanlar ve bu alanlarda bulunan fıskiye gösterileri sizi oldukça eğlendirecek ve etkileyecektir. Eğlence hayatı oldukça güzel, yapabileceğiniz aktivite sayısı fazladır. Hem hoşgörünün, hem de eğitim- öğretime verilen önemin ve sosyalleşmenin kolay olduğu bir ortamda yaşama şartlarının zorlaşacağını söylemek zordur. Öğrencilerin kullanabileceği yeni eğitim teknolojilerine dayanan 10'dan fazla dilbilim odası verildi. Üniversite kütüphanesi 2.5 milyondan fazla kitaba sahiptir ve 12 okuma odası, 5 abonelik bölümü sistematik olarak 15 binin üzerinde öğrenci ve öğretmene hizmet vermektedir. Eğitim alanında ilerlemeyi sürdüren Üniversite, ayrıca büyük bir spor ve sağlık kompleksi inşa ederek sağlıklı ve güçlü gençleri yetiştirme konusunda da rol almaktadır. Aynı zamanda Üniversite, sadece doğal değil, aynı zamanda insani alanları kapsayan 37 bilimsel araştırma ve öğretim laboratuvarlarının merkezidir.

Ulaşım

Bakü’ye İstanbul’dan ulaşım Azal Hava yolları ve THY tarafında gün içerisinde yaklaşık 3-4 sefer gerçekleştiriliyor. Karayolu ile karşılaştırdığımızda uçak fiyatları daha yüksektir. (Bir ay önceden bilet almayı düşünürseniz fiyatlar 260-280€ arası değişmektedir.(gidiş-dönüş)tür. )Kara yolunu tercih edecek olursanız, İstanbul-Bakü arasında günlük otobüs seferleri yapılmaktadır.( 40€ civarındadır. Seyahat süresi 40 saati buluyor. )

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Psikoloji
Uluslararası İlişkiler
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER