BURADASINIZ : Anasayfa / AAB KOSOVA ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

AAB KOSOVA ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë, Prishtine

  Telefon :
  08505005040

  Kuruluş :
  2002

  Rektör :
  -

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

AAB KOSOVA ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


AAB KOSOVA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Hakkında:

AAB, öğretim ve bilimsel araştırmalarda yeni yaklaşımlar için de geçerlidir. Yeni teknolojiler dâhil her düzeyde ve öğretmenler, öğrencileri için mükemmel çalışması için gerekli koşulları ve çalışmaları sağlar. Çevre dostu geliştirme, aktif sosyal hayata katkıda bulunma, ülkenin ekonomik kalkınması, yükseköğrenimde ve bilimsel araştırmalarda uluslararası işbirliğinin kaliteli programlarını gerçekleştirmektedir. Bu anlamda, AAB yaşam boyu eğitim çerçevesinde yaratıcılık, eleştirel düşünme, hoşgörü ve öğretmen ve öğrencilerin yüksek ahlaki değerleri sağlayan güvenli bir ortama teşvik eder. AAB, ulusal ve uluslararası yükseköğretim kalitesi, değerleri ve geleneklerini en çok benzeyen, akademik ve araştırma hayatında yurtiçi ve yurtdışında yüksek standartları teşvik eden, en yeni teknolojik gelişmelere ayak uyduran, önde gelen bir eğitim ve araştırma kurumudur. 

Şehirde Sosyal Yaşam:

Kosova, Türklerin yoğunluklu olarak yaşamış olduğu bir ülkedir. Kapsadığı üniversitelerinin ve üniversitelere akım eden yabancı öğrencilerin de etkisiyle oldukça renkli ve hareketlidir. AAB Üniversitesinin üç bölgede kampüsü bulunmaktadır. Bu bölgeler Pristina, Frizaj ve Gjakova’dır. Ana Kampüs Priştine’dedir. Kosova’da yaşam oldukça kolaydır. Kosova’da yaşam sakin, düzenli ve kalitelidir. Priştine'de konaklamak isteyen öğrencilerin konaklayabileceği bir yurt da sunmaktadır. Yurt Priştine'nin merkezine yakın ve konaklama, mola ve akademik etkinlikler için rahat ve yeterli alana sahiptir. Yurtta merkezi ısıtma, kesintisiz su, yeterli doğal ışık ve yüksek güvenlik vardır.

Ulaşım:

Pek çok hava yolu şirketi ile direk uçuş yapabileceğiniz imkânlar bulunmaktadır. Türkiye - Kosova arası mesafe yaklaşık olarak1645 Km’dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 17 saat 40 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 1273 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 11 dakika sürede tamamlayabilirsiniz.
 

Yurt dışında sınavsız üniversite
Diş Hekimliği Hukuk
Mühendislik Psikoloji
Eğitim Bilimleri Uluslararası İlişkiler
İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER