BURADASINIZ : Anasayfa / RUDN ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

RUDN ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Ulitsa Miklukho-Maklaya, 6, Moskva, Rusya, 117198

  Telefon :
  08505005040

  Kuruluş :
  1960

  Rektör :
  -

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

RUDN ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


ÜNİVERSİTE TANITIMI                                            

Halkların Dostu olarak bilinen RUDN Üniversitesi 5 Şubat 1960’da kurulmuştur. Öğrencileri ve akademisyenlerini, büyük dostluk ve karşılıklı destek ilkesi ile yetiştirmektedirler. RUDN Üniversitesi Uluslararası üniversitelerde ki yabancı öğrencilerin payında Rus üniversiteleri arasında liderdir. RUDN Üniveritesi dünyada ki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Dünya üniversiteler QS Rankings 2020’de 392. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda QS Stars derecelendirmelerinde 5 yıldıza sahiptir. 2002’de en iyi üniversiteler arasında TOP-400’ün içine girmiştir. Paris’te UNESCO sahnesinde performans gösteren ilk üniversite olmuştur. Uluslararası öğrenci kategorisinde dünyada lider konumundadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. 157 ülkeden öğrenci  alan  üniversite  teknik, ekonomik, insani, tıbbi tüm alanlarda faaliyet göstermektedir. Üniversite bünyesinde 6 fakülte 10 enstitü, akademisyeni ile  iyi bir eğitim için öğrencilere fırsatlar sunmaktadır. Genel Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Eczacılık, Veterinerlik, Mimarlık, Elektrik Mühendisliği, Hukuk gibi  birçok bölümde eğitim verilmektedir. Eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak sunulmaktadır. Öğrenciler dil eğitimlerini sadece derslerde değil üniversite yaşamında da sürekli kullanmaktadırlar. Ayrıca Moskova şehrinin birçok üniversitesinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dil kursu programları mevcuttur. Programlar kapsamında yabacı öğrenciler için Rusça dili eğitim verilmektedir. Bilimi geliştirmek için araştırma, deneme, icat gibi 150’den fazla laboratuvar, yıllık bilimsel konferanslar, burslar, yabancı üniversitelerle ile ortak  araştırma projeler yapmaktadırlar. Eğitim sırasında öğrencilerin becerilerini profesyonel bir şekilde geliştirirler. Üniversite Yabancı öğrencilere uluslararası konferanslarla birlikte çift diploma programı, yaz okulu ve staj imkanı sunmaktadır. RUDN Üniversitesi’nin temel amacı işbirliği, dostluk, saygı, karşılıklı yardımlaşma anlayışıdır. Üniversite kampüsü içerisinde klinik, spor salonu, voleybol, dövüş sanatı, badminton, bilek güreşi, tenis kortu gibi öğrencilerin faaliyette bulunacağı hizmetler bulunmaktadır. Kampüs  içerisinde 20 eğitim binası ve 13 yurt ayrıca kuaför ,banka, kuru temizleme, otopark, araba servisi, bulunmaktadır. Derslerden sonra öğrencilerin keyifli vakit geçireceği sayısız kafeler ve park alanları mevcuttur. Kampüs içerisinde, ders aralarında öğrencilerin müzik ya da oyunculuk eğitimi gibi faaliyetlerde bulunacağı alanlarda mevcuttur. Öğrenciler aynı zamanda gönüllü olarak orman parkları, çöp tasnif projeleri, yetimhanelerdeki çocuklara yardım etme gibi etkinliklere katılabilirler.
 

MOSKOVA ŞEHRİNDE YAŞAM

Rudn Üniversitesi Rusya’nın başkenti olan Moskova bölgesinde yer almaktadır. Moskova, Rusya için siyasi, ekonomik ve kültürel merkezdir. Rusya’da geçtiğimiz yıllarda vizenin kalkmasıyla Moskova’ya ciddi bir turist akımı olmuştur. Moskova haklı son derece hoşgörülü insanlardır. Moskova'da sergiler, festivaller, gezilerle, konserler gibi birçok faaliyetlerde insanlar buluşmaktadır. Moskova Nehri, gidilmesi gereken en muhteşem yerlerdendir. Rus başkentinde maratonlar, uluslararası alanda yarışmalar oldukça fazladır. Şehirde çok fazla parklar, meydanlar  ve bahçelerin olmasına turistler şaşırmaktadır. Devlet kütüphanesi Moskova’nın merkezinde yer almaktadır. Mutfak konusunda rahatça hareket edebilirsiniz. Moskova da insanlar kural olarak pasaportları ile dışarı çıkmaktadırlar. Şehir dünyanın en iyi metro sistemine sahiptir

KONAKLAMA

Üniversite içerisinde devlet yurtları bulunmaktadır yurtlar içerisinde banyo, mutfak, internet bağlantısı, TV, hizmetleri sunulmaktadır. Her binada ayrı ayrı çamaşır odaları ütü odası ve okuma odası bulunmaktadır. Binalar okula yürüme mesafesindedir.

ULAŞIM

 Moskova’ya direk uçuşlar mevcuttur. Şehir içi ulaşım söz konusu olduğunda, metro, tren, otobüs, troleybüs, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yurt dışında sınavsız üniversite
Tıp Diş Hekimliği
Eczacılık Hukuk
Mimarlık Mühendislik
Uluslararası İlişkiler İşletme ve Yönetim Bilimleri
Hemşirelik İNSAN KAYNAKLARI
Veterinerlik İnşaat Mühendisliği
Nanomühendislik Uluslararası Hukuk
Sosyoloji
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Uluslararası İlişkiler 4300 USD 4950 USD 4 - USD - USD
Psikoloji 4300 USD 4300 USD 4 3000 USD 2000 USD
Mühendislik 4300 USD 2500 USD 4 5000 USD 2300 USD
Mimarlık 4300 USD 5000 USD 4 3100 USD 2300 USD
İşletme ve Yönetim Bilimleri 4300 USD 4000 USD 4 - USD - USD
Diş Hekimliği 4300 USD 7450 USD 4 - USD 4000 USD
Hukuk 4300 USD 5000 USD 4 4000 USD 5400 USD
Hemşirelik 4300 USD 2500 USD 4 - USD - USD
Eczacılık 4300 USD 4750 USD 5 - USD - USD
Tıp 4300 USD 7800 USD 6 - USD - USD
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER