BURADASINIZ : Anasayfa / HAZAR ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

HAZAR ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  11 Mahsati Ganjavi Rd, Baku AZ1096, Azerbaycan

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  1991

  Rektör :
  Prof. HASAN NİKNAFS

  Lisans harcı ve ücretleri :
  0000

HAZAR ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtım

Hazar Üniversitesi, Azerbaycan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Kararı ile Azerbaycan Üniversitesi olarak İngilizce ile 18 Mart 1991'de nitelikli İngilizce konuşan uzmanların ülkenin büyük gereksinimini karşılamak için bir eğitim aracı olarak kurulmuştur.1992 yılında Azerbaycan Üniversitesi, Üniversitenin Akademik Konseyinin kararına göre Hazar Üniversitesi olarak değiştirildi. İngilizce eğitiminin en iyi şekilde verilmesi için çalışan Khazar üniversitesi, yabancı öğrenciler içinde oldukça güzel imkânlar sağlamaktadır. Hazar Üniversitesi, Azerbaycan Cumhuriyetinde ileri eğitim, araştırma, eğitim politikası ve gelişimini destekleyen lisans, yüksek lisans ve mesleki çalışmalar için özel bir eğitim kurumudur. Hazar aynı zamanda Azerbaycan'da sanayi ile olan ilişkileri bakımından önde gelen üniversitelerden biridir. Karasal iklime sahiptir. Yazlar sıcak, kışlar soğuktur. Ilık geçen ilkbahar ayları yağışlı, sonbahar ise kuraktır. Yaz aylarında ısı 40-45 dereceye yükselebilmekte, sert kış şartlarında ise –25 dereceye kadar düşebilmektedir. Gece-gündüz ve yaz-kış ısı farkı büyüktür.

Sosyal Yaşam

Azerbaycan Bakü’ye gittiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey Azeri bayrağı ve Türk bayrağının yan yana olmasıdır. Türkler ile olan dostlukları da gözler önüne serilmektedir. Azerice’nin Türkçe’ye olan yakınlığı ve benzerliği dolayısıyla tabelaları okurken anlamakta güçlük çekmiyorsunuz. Genel olarak Azerice, Rusça ve Türkçe konuşulmaktadır. Bir diğer fark ise orada taksilerin rengi beyazdır. Önemli ticaret merkezlerinden biridir. Halk için yapılan parklar, yeşillik alanlar ve bu alanlarda bulunan fıskiye gösterileri sizi oldukça eğlendirecek ve etkileyecektir. Alışveriş söz konusu olduğunda fiyatlar AKN’ye göre cazip fakat TL’ye göre pahalıdır. Eğlence hayatı oldukça güzel, yapabileceğiniz aktivite sayısı fazladır. Hem hoşgörünün, hem de eğitim- öğretime verilen önemin ve sosyalleşmenin kolay olduğu bir ortamda yaşama şartlarının zorlaşacağını söylemek zordur.

Konaklama

Üniversitenin içerisinde yurdu bulunmaktadır. Yurt ücretleri aylık ortalama kişi başına aylık oranlar oda türüne bağlı olarak değişmektedir. Uluslararası öğrenciler için 90 - 130 $,yerel öğrenciler 120- 170 manat(AKN) (241-341 TL)’dir. Kampüse 3 dk. yürüme mesafesindedir. Metroya 10 dk. mesafededir. Her odada bir yatak, bir başucu çekmecesi, gardırop ve bir masa bulunur. Tuvalet ve duşlar ortak paylaşım alanındadır. Odalarda; mutfak, pişirme ve depolama (buzdolabı) olanaklarına sahip paylaşımlı bir mutfak ve büfe alanı bulunmaktadır. Çamaşır makineleri (kurutucu, ütüler vb.) ile çamaşır yıkama olanakları sağlamaktadır. Sosyal alanlar için salonlar bulunmaktadır. Bilgisayar, TV ve kanepelerle dolu bir alan konuklarınızı veya ziyaretçilerinizi ağırlamaktadır. Ücretsiz internet ulaşımı vardır. Öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilmeleri için ders çalışma alanları bulunmaktadır. Yurt güvenlik kameraları ve diğer teknolojiler ile donatılmıştır. Eğer evde konaklamak istiyorsanız 600 AZN’ye tüm masraflarla beraber çok rahat konaklama imkânı sağlayabilirsiniz.

Ulaşım

Bakü’ye İstanbul’dan ulaşım Azal Hava yolları ve THY tarafında gün içerisinde yaklaşık 3-4 sefer gerçekleştiriliyor. Karayolu ile karşılaştırdığımızda uçak fiyatları daha yüksektir. Bir ay önceden bilet almayı düşünürseniz fiyatlar 260-280€ arası değişmektedir.(gidiş-dönüş)tür. Kara yolunu tercih edecek olursanız, İstanbul-Bakü arasında günlük otobüs seferleri yapılmaktadır, 40€ civarındadır. Seyahat süresi 40 saati buluyor.

Yurt dışında sınavsız üniversite
Mühendislik Uluslararası İlişkiler
İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER