BURADASINIZ : Anasayfa / SPIRU HARET ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

SPIRU HARET ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileri



Yurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Strada Ion Ghica 13, București 030167, Romanya

  Telefon :
  08505005040

  Kuruluş :
  1991

  Rektör :

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

SPIRU HARET ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


ROMANYA SPIRU HARET ÜNİVERSİTESİ


Üniversite Hakkında:

 1990 yılında kurulan Spiru Haret Üniversitesi, Romanya'nın en büyük özel üniversitesidir ve modern, ilerici ve davetkâr bir kurum olarak çeşitli kökenden öğrencilere özel ve eşsiz eğitim fırsatları sunmaktadır. Spiru Haret Üniversitesi'nde öğrenciler; akademik tanınmış bir nitelik kazanma fırsatı, endüstri, iş dünyası ve medya temsilcileri ile artan ilişkileri uluslararası bir bakış açısı, öğrenci değişim programları ve diğer uluslararası üniversitelerle işbirliği içerisinde bulunmaktadır. Spiru Haret Üniversitesi, farklı ülkelerdeki öğrencilerini, özellikle de sanat, devlet, sanayi ve ticaret alanlarındaki farklı mesleklerde liderlik becerileri öğretiyor.  Spiru Haret Üniversitesi, Bükreş'teki çeşitli kampüslerde 16 fakülteden oluşur ve ülke tarafında, ders tiyatroları, seminer odaları, laboratuvarlar, kütüphane ve öğrenci barınakları barındıran modern ve yeni binalar bulunur. Hepsi şehir merkezlerinin yakınında bulunmaktadır ve tüm öğrencilerin kültürel, tarihi ve uluslararası modern çevreden daha kolay yararlanmalarını sağlar.

Şehirde Sosyal Yaşam:

 Bükreşte gezilecek başlıca yerler arasında; parlemento binası, Herastrau Parkındaki açık hava köy müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Macca Villacross Pasajıdır. 37 müze, 27 tiyatro-sahne alanı ve 18 adet sanat galerisine sahip olan Bükreş en önemli kültür şehirlerindendir. Bükreş şehrinde birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Yurt söz konusu olduğunda, UHS tarafından sağlanmaktadır ve aylık 120 €’dur. Yeme, içme ve barınma fiyatları oldukça uygundur. 

Ulaşım: 

İstanbul - Bükreş arasında düzenli olarak uçuşlar sağlanmaktadır.  Uçuş süresi 01: 10 dk. sürmektedir. TCDD’ye bağlı Bosfor Ekspresi ile de Bükreş’e seyahat etmek mümkündür. Şehir içi ulaşımda ise metro, otobüs, tramvay, troleybüs ve minibüs seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Mimarlık
Mühendislik Psikoloji
Eğitim Bilimleri Uluslararası İlişkiler
İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER