BURADASINIZ : Anasayfa / BAA EĞİTİM HAVACILIK AKADEMİSİ

Arama Seçenekleri

BAA EĞİTİM HAVACILIK AKADEMİSİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Dariaus ir Girėno st. 21, LT-02189 Vilnius, Lithuania

  Telefon :
  08505005040

  Kuruluş :
  -

  Rektör :
  -

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

BAA EĞİTİM HAVACILIK AKADEMİSİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


BAA EĞİTİM HAVACILIK AKADEMİSİ

 

Üniversite Hakkında:

Havacılık (pilotaj) eğitimi söz konusu olduğunda BAA Litvanya’nın en iyi havacılık akademilerindendir. Havacılık Yönetimi Programı ihtiyaçlarınıza ve seçilen pilot eğitim modülüne bağlı olarak iki bölüme ayrılmıştır; (PPL(A) veya CPL(A)). Havacılık Yönetimi çalışmaları Kazimieras Simonavicius Üniversitesi'nde yürütülmektedir. PPL veya CPL pilot eğitim çalışmaları aynı anda BAA (Lisans) Eğitiminde gerçekleştirilir. Eğitim dili İngilizce olan bu akademi de bir aylık hazırlık süreci bulunmaktadır. Havacılık Yönetimi ve pilot lisansı almak için gereken süre 3,5 ila 4 yıldır.
Havacılık Yönetimi çalışmalarına katılarak, öğrenciler otomatik olarak Litvanya veya yabancı havacılık şirketlerinde 400 saatlik bir staja kaydolacaktır. Staj, iş piyasasına yönelik becerilerin geliştirilmesi için gerekli deneyimi elde etmeyi sağlayacaktır.
Çalışmalar, genel yönetim ve ekonomi ile finans kurslarının yanı sıra genel havacılık ve havacılık yönetimi derslerini de kapsar. Her yıl bir staj ile bitirilmektedir.

Şehirde Sosyal Hayat:

Litvanya başkenti olan Vilnius ülkenin kültür, eğitim, ekonomi ve siyaset merkezlerinden biridir ve BAA akademi Vilnius’ta yer almaktadır. Başkent Vilnius, aynı zamanda Litvanya Cumhuriyetinin en büyük şehridir. 555.000 nüfuslu şehrin, eski şehir bölümü Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Litvanya'da yaşam şartları, ülkemizle hemen hemen aynıdır. Yiyecekler ise biraz farklılık gösterebiliyor. Onun dışında sokaklarda her 500-600 metrede bir karşılaşabileceğimiz büfeler mevcut. Marketlerde, büfelerde hatta makinelerde Türk malı yiyecekleri görmeniz mümkün.

Ulaşım:

İstanbul ile Vilnius arasında THY’nın Pazartesi, Çarşamba ve Pazar gidiş; Salı, Perşembe ve Cumartesi dönüş olmak üzere direk uçuşları vardır. Hava yoluyla ulaşım 2,5 saat sürmektedir ve bilet fiyatları 750-1200 TL arasında değişmektedir. Şehir içi ulaşım söz konusu olduğunda; otobüs, elektrikli otobüs ve minibüsler oldukça fazla sayıda ve ilk kez binmiş olmanıza rağmen ineceğiniz durağı rahatlıkla bulmanızı sağlayan sistemlere sahiptir.

Yurt dışında sınavsız üniversite
Pilotaj
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER