BURADASINIZ : Anasayfa / AMİTY ÜNİVERSİTESİ DUBAİ

Arama Seçenekleri

AMİTY ÜNİVERSİTESİ DUBAİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  -

  Rektör :
  Dr. Atul Chauhan

  Lisans harcı ve ücretleri :
  0000

AMİTY ÜNİVERSİTESİ DUBAİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtımı

Amity Üniversitesi önde gelen yayınlar tarafından yapılan prestijli araştırmalarda en üst sırada yer almaktadır. Bu sıralamalar altyapı, akademik mükemmellik, müfredat ve araştırma dâhil olmak üzere çeşitli parametreler üzerinde verilmiştir. 

•    Eğitim dili İngilizcedir. Üniversitenin kendi bünyesinde hazırlık programı bulunmaktadır. 
•    Amity Üniversitesi’nde bulunan laboratuvarlar öğrencilerin ileri düzeyde pratik araştırma çalışmaları yapacakları donanıma sahiptir. 
•    Amity University Dubai'deki Kütüphane, binlerce kitap, süreli yayın, ulusal ve uluslararası dergilerle akademik çalışmaların ve araştırma malzemesinin tüm yönlerini içeren bir Entegre Bilgi Kaynak Merkezidir.  Amity Kütüphanesi ayrıca 10.000 'den fazla çevrimiçi akademik ve araştırma dergilerine erişim sunmaktadır.
•     Amity Öğrencilerin, endüstride kullanacakları ekipman ve yöntemlerle pratik deneyim kazanmalarını sağlar. Öğrenciler, etkili öğrenmeyi kolaylaştırmak için en son multimedya ve görsel-işitsel ekipmanlarla donatılmış state-of-the-art sınıflarında eğitim görürler. Sınıflar, fakülte ve öğrenciler arasındaki maksimum etkileşimi artırmak için tasarlanmıştır.

Sosyal Yaşam

•    Dubai, dünyadaki metropol şehirler arasında yaşanacak en iyi yerlerden biridir. Hızlı büyüyen ekonomisi ile bilinen şehir dünyanın dört bir yanından insanları cezbetmektedir.
•    Dubai, öğrencilere eğitimlerini gezi, kültür ve rekreasyon ile keyif almanın bir yolunu sunuyor. Rekreasyon ve dinlence söz konusu olduğunda Dubai, alışveriş merkezlerine, eğlence parklarına, konser salonlarına kadar birçok seçenek sunar. 
•    Şehirde öğrencilerin eğitim, gezi, kültür ve eğlence alanlarında keyif alacakları aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca, dünyanın en iyi restoranlarının bazılarına ev sahipliği yapmakta ve çeşitli mutfaklardan benzersiz yemek deneyimleri sunmaktadır. Aynı zamanda Dubai spor faaliyetleri için açık alanlar ile piknik ve oyun alanları bakımından da oldukça zengindir. 

Konaklama

 Amity, öğrencileri uyarıcı, ilginç ve yeni fırsatlarla dolu bir kampüs hayatından zevk almalarına olanak tanıyan mükemmel olanaklar sunar.
•    Amıtiy Üniversitesi uluslararası birçok kampüsü bulunmaktadır. Londra, Dubai, Singapur, Mauritius, New York, Çin, Abu Dhabi, Güney Afrika, Romanya.
•    Amity Üniversitesi öğrencileri için tek kişilik ve iki kişilik konaklama seçenekleri sunmaktadır. Elektrik, su, ısıtma, internet, çamaşır hizmetleri gibi hizmetler yurt fiyatlarına dâhildir.
•    Amity University Dubai, öğrencilerin, personelin ve Üniversite konuklarının konaklayabilmesi için iyi konut seçenekleri sunmaktadır.

Ulaşım

•    Dubai'nin yerel toplu taşıma araçları, Yollar ve Taşımacılık Otoritesi tarafından işletilmektedir ve Dubai metro, otobüs, su otobüsü ve abrazardan (su taksileri) oluşur.

Dubai metrosu 2010 yılında açıldı ve popüler bir hizmet oldu.
Red Line Dubai Uluslararası Havaalanı'ndan Jebel Ali'ye 52.1 km. Dubai Marina'sından geçiyor, çoğunlukla Sheikh Zayed Yolu'na paralel olarak çalışıyor.
Yeşil Hat 22.5 km boyunca çalışır ve Dubai Hava Alanı Serbest Bölgesi ile Dubai Sağlık Kenti arasında bağlantı kurar.
Akademik Şehre en yakın metro istasyonu Raşidiye'dir.RTA, öncelikle düşük gelirli banliyölerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 79 güzergah üzerinde yerel otobüsleri işletiyor. Otobüsler temiz, konforlu, klimalı ve ucuzdur.


 

Yurt dışında sınavsız üniversite
Mimarlık Mühendislik
Psikoloji Uluslararası İlişkiler
İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER