BURADASINIZ : Anasayfa / GÜNEYDOĞU AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

GÜNEYDOĞU AVRUPA ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Ilindenska 335, Tetovo 1200, Makedonya

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  2001

  Rektör :
  Prof. Dr. Zamir Dika

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

GÜNEYDOĞU AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtım

Ekim 2001’de, Tetova’daki kampüs açılışından bugüne SEEU Güney Doğu Avrupa’da çok etnikli, çok dilli yüksek öğretim için bir model olarak kabul edilmektedir.

Sosyal Yaşam

Makedonya’da yaşam standartları oldukça uygun ve bireyin yaşamını kolaylaştıracak standarttadır. Bu durumda öğrencinin sosyal yaşantısını eğitim sürecini kolaylaştıran bir ayrıntıdır. Eğitim ücretlerini ele aldığımızda oldukça cüzi miktarlarda eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Bir öğrencinin 1 aylık gideri en az ortalama 250 € – 300 € civarındadır. Çok küçük bir ülke olduğu için, şehir merkezlerinde ulaşım kolaydır. Öğrenciler yürüme mesafesinde üniversitelerine kolayca ulaşabilirler. Makedonya’da gece hayatı, oldukça renklidir. Üsküp’ün merkezinde çeşitli konserler ve törenler düzenlenmektedir. Makedon halkı tiyatro, konser, sinema ve spora çok önem vermektedir. Bütün milli maçlarda şehir merkezinde dev ekranlar kurulup bir şölen içerisinde maçlar izlenir. Şehir genelinde devamlı bir karnaval havası vardır. Makedonya’da yaşamak için uygun bir şehir ve ortam vardır. Makedonya’da hayat şartları çoğu Balkan ülkelerine göre daha uygundur.

Konaklama

Kız Öğrenci yurdu kapasitesi 50 kişiliktir. Erkek Öğrenci yurdumuz ise 150 kişilik olarak hizmet vermektedir. Yurdumuzda sunmuş olduğumuz olanaklar:
Tercihlere göre, 2,3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır. Odalarda birer banyo birer lavabo bulunmaktadır. 24 saat sıcak hizmetleri mevcuttur. Teknik Hizmetlerden bahsedecek olursak eğer güvenlik, sağlık hizmetleri, danışmanlık, çamaşırhane, etüt salonu, kahvaltı salonu ve kablosuz internet gibi hizmetleri bulunmaktadır. Ev seçenekleri 1+1, 2+1, 3+1 gibi. Evlerde tek başınıza kalabildiğiniz gibi, 2-3 kişi birlikte de kalabilirsiniz ki, böylesi daha ekonomik oluyor. Çünkü birlikte kaldığınızda ev kirası, faturalar vs. ortak olan giderleri ev arkadaşlarınızla birlikte paylaşıyorsunuz. 

 

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Mühendislik
Uluslararası İlişkiler İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER