BURADASINIZ : Anasayfa / NSA SPOR AKADEMİSİ

Arama Seçenekleri

NSA SPOR AKADEMİSİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  1700 Studentski Kompleks, Sofya, Bulgaristan

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  1942

  Rektör :
  Pencho Geshev

  Lisans harcı ve ücretleri :
  0000

NSA SPOR AKADEMİSİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtım

Bulgaristan, özellikle Sofya Avrupa'nın önde gelen kültür başkentlerinden biridir. Sofya'da birçok müze ve tarihi bina bulunmaktadır ve özenle korunmaktadır. Dolayısı ile hareketli bir şehirdir. Başkent sanıldığının aksine birçok konsere ve festivale ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca üniversitenin kampüsü bünyesinde de birçok imkân bulunmaktadır. Özellikle spor tesisleri ve dev kütüphaneleri ile hizmet veren kampüsler birçok öğrenci için güzel fırsatlar anlamına gelmektedir. NBA spor Akademisi öğrencileri için ve kendi bünyesinde bulun spor tesisleri, aktif kulüpleri, spor üsleri bulunmaktadır. Kampüs içerisinde kantin, kafeterya, açık alan ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyalleşmeleri için turnuvalar düzenlenmekte, spor faaliyetleri yapılmaktadır.

Konaklama

Pansiyon barınaklarını kullanmak isteyen öğrencilerin yerleşen bir belgeye sahip olmaları gerekir. Bu belge oda 235- bina 70'de elde edilebilir. Konaklama yapılan öğrenciler binaların bakımıyla ilgili olarak kira, dönem mevduat ve diğer masraflarını ödemek zorundadırlar. Her dönem başında öğrencilerin binaların desteği için 18 lv yatırmaları gerekir. NSA’nın kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu hostel tarzı konaklama imkânı da bulunmaktadır.

Kira, ayın 20. gününe kadar ödenmelidir. Binadaki öğrenciler kendi ev bezlerini kullanmaktadır. Öğrenciler elektrik ve su faturalarını da ödemelidir.

Öğrencilerin kira ve faturalarını ödememesi ve / veya hostel konaklama yerinde barışı bozması durumunda, NSA, ihlalcilere karşı idari yaptırımlar alma hakkını saklı tutar. Bulgaristan’da yaşamanın ekonomik anlamda kolaylığı diğer ülkelerle karşılaştırıldığında (Amerika, İngiltere, Kanada, Türkiye vs.) oldukça avantajlıdır.

 

Yurt dışında sınavsız üniversite
Spor Bilimleri Eğitim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER