BURADASINIZ : Anasayfa / VİZYON ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

VİZYON ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  Adres: Ul. Major C. Filiposki No.1, Gostivar – Makedonya

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  2014

  Rektör :
  Prof. Dr. Fadıl HOCA

  Lisans harcı ve ücretleri :
  -

VİZYON ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Sosyal Yaşam

Makedonya’da yaşam standartları oldukça uygun ve bireyin yaşamını kolaylaştıracak standarttadır. Bu durumda öğrencinin sosyal yaşantısını eğitim sürecini kolaylaştıran bir ayrıntıdır. Eğitim ücretlerini ele aldığımızda oldukça cüzi miktarlarda eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Bir öğrencinin 1 aylık gideri en az ortalama 250 € – 300 € civarındadır. Çok küçük bir ülke olduğu için, şehir merkezlerinde ulaşım kolaydır. Öğrenciler yürüme mesafesinde üniversitelerine kolayca ulaşabilirler. Makedonya’da gece hayatı, oldukça renklidir. Üsküp’ün merkezinde çeşitli konserler ve törenler düzenlenmektedir. Makedon halkı tiyatro, konser, sinema ve spora çok önem vermektedir. Bütün milli maçlarda şehir merkezinde dev ekranlar kurulup bir şölen içerisinde maçlar izlenir. Şehir genelinde devamlı bir karnaval havası vardır. Makedonya’da yaşamak için uygun bir şehir ve ortam vardır. Makedonya’da hayat şartları çoğu Balkan ülkelerine göre daha uygundur.

Konaklama

Kız Öğrenci yurdu kapasitesi 50 kişiliktir. Erkek Öğrenci yurdumuz ise 150 kişilik olarak hizmet vermektedir. Yurdumuzda sunmuş olduğumuz olanaklar:
Tercihlere göre, 2,3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır. Odalarda birer banyo birer lavabo bulunmaktadır. 24 saat sıcak hizmetleri mevcuttur.  Teknik Hizmetlerden bahsedecek olursak eğer güvenlik, sağlık hizmetleri, danışmanlık, çamaşırhane, etüt salonu, kahvaltı salonu ve kablosuz internet gibi hizmetleri bulunmaktadır. Ev seçenekleri 1+1, 2+1, 3+1 gibi. Evlerde tek başınıza kalabildiğiniz gibi, 2-3 kişi birlikte de kalabilirsiniz ki, böylesi daha ekonomik oluyor. Çünkü birlikte kaldığınızda ev kirası, faturalar vs. ortak olan giderleri ev arkadaşlarınızla birlikte paylaşıyorsunuz. Kişi başı ortalama 100-110 Euro gibi.
•    En Düşük/Yüksek: 1.00-6.00 € (Bir öğün en uygun yemek fiyatı). 
•    Market alışverişi söz konusu olduğunda; Makedonya’da fırsat fiyatlar istiyorsanız, Ramstore olmazsa olmazlardandır. Market harcamalarınızı daha hesaplı hale getirmek için bu mağazadan alışveriş yapabilirsiniz hem güvenilir hem de gerek fiyatlarla gerekse Ramstore kartınızla harcadıkça kazanabilirsiniz.  Ramstore, Türk Marketidir. Türk ürünleri ve gıdalarını kolaylıkla oradan bulabilirsiniz, aynı zamanda markette Türkçe konuşulması dikkat çeken ve kolaylık sağlayan bir faktördür. Birçok ürünün 1 Euroya satıldığı bu mağazada yiyecek, içecek, çay-kahve, kozmetik, kişisel bakım, parti süsleri, elektronik aksesuarlar gibi bir sürü şey var. Üstelik pek çok ürün Türkiye fiyatlarına göre oldukça ucuz. 
•     Üsküp’te toplu taşıma araçlarının en yoğun kullanıldığı şehirdir. Üstelik toplu taşıma hizmetleri arasında dünyada en ucuz olanıdır. 
•    Fiyatlar tüm ülke genelinde sabittir. Üsküp’te ulaşım giderlerinizi düşürebilmenizi sağlayacak bir başka yöntem Skopje card edinmeniz olacaktır. 2 € maliyeti olan kartı kart dağıtım istasyonlarından satın alabilirsiniz.
•     Öğrenciler (devlet üniversitesine yazılan öğrenciler için geçerli) Student Skopje Card alarak %50 indirim ile haftanın her perşembe günü bedavadan otobüsleri kullanabilirler. Bu kart için okulunuzdan bilgi almalısınız.
•     Tek yön bilet (En Düşük/Yüksek:0.30-0.35 €)
•    Taksimetre başlangıç ücreti (En Düşük/Yüksek:0.35 € sabittir)
•    Benzin (1 litre), (En Düşük/Yüksek: 0.80€)

 

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Mimarlık
PDR İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER