BURADASINIZ : Anasayfa / BURGAS FREE ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

BURGAS FREE ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  бул. Сан Стефано 62, 8001 g.k. Bratya Miladinovi, Burgas, Bulgaristan

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  1991

  Rektör :
  Prof. Petko Chobanov

  Lisans harcı ve ücretleri :
  0000

BURGAS FREE ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalar


Üniversite Tanıtımı

Burgaz Free Üniversitesi liyakat geliştirilmesi ve ifadesi için ortam yaratmak, öğrenci mükemmelliği ve sosyal hayata teşvik eder. BSU teşvik etmek ve mali ve örgütsel onun rekabet avantajlarını gelişmekte öğrenci ve profesyonel şekillendirme aktif ve etkin öğrenci topluluğunun başarısını destekleyen bir fikrin yardımcı olur. BSU öğrenci fikri kendi çıkarlarını yansıtan ve yeteneklerini ve yeteneklerini, pratik becerilerini geliştirmek ve başarılı bir kariyer için onları hazırlamak amacı öğrenci PR ajansı, kulüpleri, atölyeler, yayınlar oluşturulur.

Sosyal Yaşam

Yüz ölçümü olarak oldukça küçük bir yerdir. Burgaz, 200.000’i geçen nüfusuyla, Bulgaristan’ın en büyük dördüncü şehri. Burgaz’ın ağaçlı sokakları, akşamları şehir ışıkları yanınca ayrı güzel oluyor. Şehrin, mağazaların ve kafelerin bulunduğu iki tane ana yaya caddesi var. Biri Aleksandrovska Caddesi, diğeri de onu tam ortasından dik kesen Aleko Bogoridi Caddesi. İkisinde de, çok güzel tarihi binalar var. Şehrin tarihi dokusunu çok iyi korumuşlar. Aleksandrovska’da kafe, restoran ve barlar daha ağırlıklı iken Aleko Bogoridi’de daha çok mağazalar var. Plajı ve denize açılan bahçesi öğrencilerin dinlenip huzur bulabileceği cazip yerlerden biridir. Ama tabii dünya markaları beklemeyin. Daha çok butikler var. Burgaz küçük bir şehir olmasına rağmen, enteresan bir yapıya sahip bir opera binası bile var. Burgaz Devlet Operası ve Burgaz Filarmoni Orkestrası’na ev sahipliği yapıyormuş.

Konaklama

Birçok üniversite kampüs bünyesinde öğrencilerin bir arada kalabileceği büyük yurt imkânlarına sahiptir, bazı okullar ise yurda sahip değildir. Yurtlar ortak kullanımlı banyo, tuvalet ve mutfaklar 2’li-3’li yataktan oluşan odalar şeklindedir. Aylık yurt maliyetleri kişi başı 50-100 leva arasında olup oda tipi, odada kalınan kişi sayısı ve oda büyüklüklerine göre değişmektedir. Öğrenciler, mutfak malzemelerini kendileri temin ederek yurt mutfaklarında yemek yapabilmektedirler. Yurtlara kabulde öncelik yabancı öğrencilere verilmektedir. Yeme içme fiyatları oldukça cüzidir, çok uyguna çok güzel yemekler tüketebilirsiniz. Ana yemek olarak 26 levaya yani 40 tl’ye oldukça doyurucu bir menü yiyebilirsiniz.

Bulgaristan’da yaşamanın ekonomik anlamda kolaylığı diğer ülkelerle karşılaştırıldığında (Amerika, İngiltere, Kanada, Türkiye vs.) oldukça avantajlıdır.
• Bir öğrenci aylık 350 EURO – 400 EURO ile geçimini sağlayabilir.
• Kişi başı ortalama aylık kira bedeli 150-250 Euro’dur (evde kalan kişi sayısına bağlıdır). Ancak fiyat şehre ya da şehirde ikamet edilen bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar kişiden kişiye ve tutulacak evin lüksüne, semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.
• Ortalama olarak bir aylık mutfak masrafı 150-200 Euro civarındadır. Dışarıda yemek giderleri kişinin alışkanlıklarına bağlıdır.
Yurt ve Konaklama:

Üniversite kampüs bünyesinde çoğu öğrencinin bir arada kalabileceği büyük yurt imkânlarına sahiptir. Bazı okullar ise yurda sahip değildir. Yurtlar ortak kullanımlı banyo, tuvalet ve mutfaklar, 2'li, 3'lü yataklardan oluşan odalar şeklindedir. Aylık yurt maliyetleri kişi başı 50-100 € arasında olup oda tipi, odada kalınan kişi sayısı ve oda büyüklüklerine göre değişmektedir. Öğrenciler mutfak malzemelerini kendileri temin ederek yurt mutfaklarında yemek yapabilmektedirler. Üniversitede öğrencilere yönelik 3 adet yemekhane de bulunmaktadır. Yurtlara kabulde öncelik yabancı öğrencilere verilmektedir.
 

Ulaşım

Burgaz’da havaalanı var ama mesafe kısa olduğu için Türkiye’den direkt uçuş yok. Dolayısıyla Burgaz’a gitmek için en iyi yol karayoludur.stanbul’dan Metro Turizm, Nikişli Turizm ve İstanbul Turizm’in otobüsleri var. ( gidiş-dönüş maliyet 150 TL).Burgaz’a giderken Dereköy Sınır Kapısı’ndan geçiliyor. Türkiye tarafında gidişte de dönüşte de araçtan indirip tek tek kontrol yapıyorlar, valizlere bakıyorlar. Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan tarafında ise otobüsün içinde olmak yeterlidir. Pasaportları toplayıp, giriş ya da çıkış damgasını basıp geri veriyorlar.

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Mühendislik
Psikoloji Uluslararası İlişkiler
İşletme ve Yönetim Bilimleri
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER