BURADASINIZ : Anasayfa / LVİV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Arama Seçenekleri

LVİV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ


OKUL BİLGİLERİ

Sistemde kayıtlı okul bilgileriYurt dışında sınavsız üniversite
 • Adres :
  вул. Степана Бандери, 12, L'viv, Lviv Oblast, Ukrayna, 79000

  Telefon :
  0850 500 50 40

  Kuruluş :
  7 Mart 1816

  Rektör :
  Doktora, prof. Bobalo Yuriy Yaroslavovich

  Lisans harcı ve ücretleri :
  0000

LVİV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bilmeniz gereken önemli noktalarLVİV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ


Ukrayna’da Yaşam: 


Ukrayna, Avrupa'nın doğu kesiminde bulunan modern bir Avrupa ülkesidir ve bölgenin en büyük Avrupa ülkelerinden biridir. Ukrayna'nın toplam nüfusu yaklaşık 43 milyon kişidir. Nüfusunun yaklaşık% 78'i Ukraynalılardan oluşmaktadır. Ukrayna farklı uluslardan insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Hangi uyruğa sahip olursa olsun kişi Ukrayna’ya gittiği zaman orada kendini özgür hissetmektedir. Ukraynalılar, dünya çapında, diğer uluslara karşı merhametli tavrı, bağlılıkları ve yüksek uluslararası hoşgörüleri nedeniyle ünlüdür. Resmi dil Ukraynacadır; fakat buna rağmen çoğu Ukraynalı Rusça konuşmaktadır.  Ukrayna’nın ulusal para birimi Grivna (UAH) dır . Hemen hemen her bankada para birimi konusunda değişim yapılmaktadır. Ukrayna toplumu, farklı dinlere mensup kişilere karşı oldukça hoşgörülüdür.

Şehirde Sosyal Hayat: 

Eğer Lviv’de yemek yemek istiyorsanız çok cüzi fiyatlara rahatlıkla yemek yiyebilme şansınız var. Şehir sadece yemek konusunda ucuz değil her açıdan inanılmaz uygun fiyatlar söz konusudur. Konaklama söz konusu olduğunda en çok tercih edilen seçenek, ev ve oteldir.  Aynı zamanda şehir, Türklerin yoğunlukta olduğu bir yerdir. Lviv’de her an bir Türk ile karşılaşabilirsiniz. Eğlenceli yaşam standartları dolayısı ile çok tercih edilmektedir. Genellikle eğlenmek için Opera’ya gidebilir ya da tarih kokan sokaklarında dolaşabilirsiniz. Meydanlara kurulu pazarlara gidebilir ya da şehrin her köşesinde bulunan parklarda çimlere uzanıp ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Alışveriş yapmak isterseniz çok ucuz olduğu söylenemez. Kişisel genel geçer ihtiyaçların fiyatı ise oldukça makuldür.

Yurt ve Konaklama: 

Ukrayna üniversiteleri; yüksek kaliteli akademik eğitimi, çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle gerçekten de çok caziptir. Ukrayna’da hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabilecekleri seviyede olup, birçok bölgemize kıyasla, Türkiye’den bile ekonomiktir. Ukrayna’da eğitim almayı bu kadar ekonomik ve cazip hale getiren unsur tabii ki yurtlarıdır. Ukrayna üniversitelerinde yurtlar, bakım, kalite, kişi sayısı gibi değişkenlere bağlı olarak genellikle aylık 50 – 80 USD arasında değişmektedir. Bazı üniversiteler daha bakımlı ve lüks yurt olanağı sağlamakta bu tip yurtlarda ise aylık ücretler 75-100 USD civarında olabilmektedir. Genel olarak 2-3 kişilik olan yurt odaları öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeterli imkânı sağlamaktadır. Yurtlarda mutfaklar bulunmakta ve öğrenciler kendi yemeklerini yapma olanağına sahiptirler.  Okul yurtları ve özel yurtlar arasındaki aylık ortalama fiyat farkı 50-60 USD civarındadır.

Kira, Yol, Yemek: 

Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler beslenme, ulaşım, temel ihtiyaç ve sosyal giderleri için aylık ortalama 350 USD civarında harcamaktadır. Kişiye göre değişir, ancak bu rakam Ukrayna’da okuyan bir öğrencinin sıkıntı çekmeden bir ayını geçirmesi için yeterlidir. Her yerde olduğu gibi Ukrayna’ da da yaşam standartları kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Ukrayna’da Konaklama ve Maliyetleri: 

Yurtların yanı sıra evlerde de konaklama imkânı bulunmaktadır. Türkiye’deki fiyatlar ile Ukrayna’daki ev kiraları hemen hemen aynı fiyattadır. Ortalama ev fiyatları 300-600 USD arasındadır. Beslenme konaklama dışında diğer günlük aktiviteleri de Türkiye’ye kıyasla oldukça uygun fiyatlara gerçekleştirme imkânı bulup, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi döviz kuru farkından zorlanmaz her hangi maddi bir sıkıntıya girmezsiniz.Ülkeye Ulaşım: Hava, kara ve deniz yolu ile yapılabilmektedir.

Üniversitenin Dünya Sıralaması:  701-750 QS

Devamsızlık:  Devam zorunluluğu var.

Yurt dışında sınavsız üniversite
Hukuk Mimarlık
Mühendislik Psikoloji
Uluslararası İlişkiler İşletme ve Yönetim Bilimleri
Turizm Resim
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS SÜRE (YIL) YÜKSEK L. DOKTORA
Uluslararası İlişkiler 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
İşletme ve Yönetim Bilimleri 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
Turizm 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
Resim 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
Psikoloji 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
Hukuk 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
Mühendislik 1500 $ 2200 $ 4 - $ - $
Mimarlık 1500 $ 2600 $ 4 - $ - $
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite
Yurt dışında sınavsız üniversite


ONLİNE BAŞVURU FORMU

Yurt dışında sınavsız üniversite

OKULDAN GELİŞMELER